2026-05-29
| Brand | AUO |
| Model P/N | P650QVN02.5 CELL |
| Diagonal Size | 65" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, CELL, FOB |
| Resolution | 3840(RGB)×2160, UHD 68PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 1428.48(W)×803.52(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Outline(mm) | 1440.28 × 818.22× 1.4 (H×V×D) |
| Treatment | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Luminance | 0 cd/m² |
| Contrast Ratio | 5000 : 1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Response | 8 (Typ.)(G to G) ms |
| Good View at | Symmetry |
| Work Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Glass Thickness | 0.50+0.50 mm |
| Transmissivity | 5.1% (Typ.)(with Polarizer) |
| Color Depth | 1.07B 73%NTSC |
| Backlight | No B/L |
| Mass | 3.68Kgs (Typ.) |
| Used for | Digital Signage |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | Without |
| Driver IC list | Built-in COF 12 source chips |
| Signal Type | V-by-One 8 lane, 51 pinsConnector |
| Voltage Supply | 12.0V (Typ.) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C |