2026-05-23
| Brand | AUO |
| Model P/N | P483IVN02.0 |
| Diagonal Size | 48.3" (Native bar) |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×320 40PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 1209.6(W)×201.6(H) mm |
| Bezel Opening | 1212.6(W)×204.6(H) mm |
| Outline Size | 1232.4(W)×229.4(H)×27.1(D) mm |
| Surface | Antiglare (Haze 28%) |
| Brightness | 700 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 4000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 8 (Typ.)(G to G) |
| Display Colors | 16.7M 72%NTSC |
| Lamp Type | WLED, 70K hours, With LED Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 4.00Kgs (Typ.) |
| Application | Outdoor High Brightness、Stretched Bar LCD |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit), 51 pins Connector |
| Input Voltage | 12V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -30 ~ 60 °C |