2026-05-11
| Diagonal Size | 46" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 47PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 1018.08(W)×572.67(H) mm |
| Bezel Opening | 1024.5(W)×579.1(H) mm |
| Outline(mm) | 1044.1 × 598.7× 59.9 (H×V×D) |
| Treatment | Antiglare (Haze 28%) |
| Luminance | 2500 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 4000 : 1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Response | 8 (Typ.)(G to G) ms |
| Good View at | Symmetry |
| Work Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Color Depth | 16.7M/1.07B 72%NTSC |
| Backlight | WLED, 50K hours, With LED Driver |
| Mass | 11.0Kgs (Typ.) |
| Used for | Digital Signage、Outdoor High Brightness |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | Without |
| Signal Type | LVDS (2 ch, 8/10-bit), 51 pinsConnector |
| Voltage Supply | 12.0V (Typ.) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: -20 ~ 60 °C |