2026-05-28
| Brand | AUO |
| Model P/N | P430QVR01.0 CELL |
| Diagonal Size | 43" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, CELL, FOB |
| Resolution | 3840(RGB)×2160, UHD 103PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 941.184(W)×529.416(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Outline Size | 953(W)×543(H)×0.8(D) mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Brightness | 0 cd/m² |
| Contrast Ratio | 4000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 8 (Typ.)(G to G) |
| Glass Depth | 0.20+0.20 mm |
| Transmissivity | 4.3% (Typ.)(with Polarizer) |
| Display Colors | 1.07B 72%NTSC |
| Lamp Type | No B/L |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Driver IC | COF Built-in 12 source chips |
| Panel Weight | 1.00Kgs (Typ.) |
| Application | Digital Signage |
| Signal Interface | V-by-One 8 lane, 51 pinsConnector |
| Input Voltage | 12V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |