2026-05-25
| Brand | AUO |
| Model P/N | P430KVN01.0 |
| Diagonal Size | 43" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 3840(RGB)×720 90PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 1073.78(W)×201.33(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Outline Dim. | 1096.58(H)×224.13(V)×30(D) mm |
| Treatment | Antiglare (Haze 28%), Hard coating (3H) |
| Luminance | 700 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 4000:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Support Color | 1.07B 72%NTSC |
| Light Source | WLED, 50K hours, With LED Driver |
| Weight | 3.30Kgs |
| Designed For | Digital Signage、Outdoor High Brightness、Stretched Bar LCD |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | V-by-One 8 lane, 51 pinsConnector |
| Power Supply | 12V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: -20 ~ 60 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C |