2026-05-14
| Diagonal Size | 43" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 51PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 940.896(W)×529.254(H) mm |
| Bezel Opening | 945.9(W)×534.2(H) mm |
| Outline Dim. | 963.7(H)×552(V)×28.9(D)mm |
| Treatment | Antiglare (Haze 28%), Hard coating (3H) |
| Luminance | 1500 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 4000:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Support Color | 16.7M 72%NTSC |
| Light Source | WLED, 70K hours, With LED Driver |
| Weight | 10.6Kgs (Typ.) |
| Designed For | Digital Signage、Outdoor High Brightness |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | LVDS (2 ch, 8-bit), 63 pinsConnector |
| Power Supply | 12.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: -20 ~ 60 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C |