2026-05-14
| Brand | AUO |
| Model P/N | P320HVN07.2 |
| Diagonal Size | 32.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 69PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 698.4(W)×392.85(H) mm |
| Bezel Opening | 701.4(W)×395.85(H) mm |
| Outline Size | 721.2(W)×415.65(H)×58.5(D) mm |
| Treatment | Antiglare (Haze 28%), Hard coating (3H) |
| Luminance | 2500 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 4000 : 1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Response | 8 (Typ.)(G to G) ms |
| Good View at | Symmetry |
| Work Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Color Depth | 16.7M 72%sRGB |
| Backlight | WLED, 50K hours, With LED Driver |
| Mass | TBD |
| Used for | Digital Signage、Outdoor High Brightness |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | Without |
| Signal Type | LVDS (2 ch, 8-bit), 51 pinsConnector |
| Voltage Supply | 12.0V (Typ.) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: -20 ~ 60 °C |