company cases about P320HVN04.4 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
P320HVN04.4 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Brand AUO
Model P/N P320HVN04.4
Diagonal Size 32.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 69PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 698.4(W)×392.85(H) mm
Bezel Opening 701.46(W)×395.85(H) mm
Outline Size 721.2(W)×415.65(H)×58.5(D) mm
Surface Antiglare (Haze 28%), Hard coating (3H)
Brightness 1500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 4000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode AMVA3, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 8 (Typ.)(G to G)
Display Colors 16.7M 72%sRGB
Lamp Type WLED, 50K hours, With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 5.20Kgs (Typ.)
Application Digital Signage、Outdoor High Brightness
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit), 51 pinsConnector
Input Voltage 12.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 60 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C