2026-05-14
| Brand | AUO |
| Model P/N | P320HVN04.4 |
| Diagonal Size | 32.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 69PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 698.4(W)×392.85(H) mm |
| Bezel Opening | 701.46(W)×395.85(H) mm |
| Outline Size | 721.2(W)×415.65(H)×58.5(D) mm |
| Surface | Antiglare (Haze 28%), Hard coating (3H) |
| Brightness | 1500 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 4000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 8 (Typ.)(G to G) |
| Display Colors | 16.7M 72%sRGB |
| Lamp Type | WLED, 50K hours, With LED Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 5.20Kgs (Typ.) |
| Application | Digital Signage、Outdoor High Brightness |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit), 51 pinsConnector |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: -20 ~ 60 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |