company cases about P320HVN02.3 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
P320HVN02.3 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Brand AUO
Model P/N P320HVN02.3
Diagonal Size 32.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 69PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 698.4(W)×392.85(H) mm
Bezel Opening 703.4(W)×397.9(H) mm
Outline(mm) 719.2 × 413.7× 26.4 (H×V×D)
Treatment Antiglare (Haze 2%), Hard coating (3H)
Luminance 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 4000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 8 (Typ.)(G to G) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AMVA3, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 98%sRGB
Backlight WLED, 50K hours, With LED Driver
Mass 4.30Kgs (Typ.)
Used for Digital Signage
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit), 51 pinsConnector
Voltage Supply 12.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C