company cases about P286IVN01.1 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
P286IVN01.1 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Brand AUO
Model P/N P286IVN01.1
Diagonal Size 28.6"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×540 69PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 698.4(W)×196.425(H) mm
Bezel Opening 702.4(W)×200.43(H) mm
Outline Dim. 722.2(W)×220.23(H)×28.9(D) mm
Luminance 700 cd/m² (Typ.)
View Direction Symmetry
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Support Color 16.7M 72% NTSC
Weight 3.10Kgs
Frame Rate 60Hz
Treatment Antiglare (Haze 28%), Hard coating (3H)
Contrast Ratio 4000:1 (Typ.) (TM)
Response Time 8 (Typ.)(G to G)
Operating Mode AMVA3, Normally Black, Transmissive
Light Source WLED, 70K hours , With LED Driver
Designed For Digital Signage、Outdoor High Brightness、Stretched Bar LCD
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit)51 pins Connector
Power Supply 12V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -20 ~ 60 °C; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C