2026-05-11
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | P236RVN01.0 |
| Panel Size | 23.6" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Resolution | 848(RGB)×848, 35PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 600.384(W)×600.384(H) mm |
| Bezel Opening | 604.384(W)×604.384(H) mm |
| Outline Size | 663.781(W)×663.781(H) ×27.43(D) mm |
| Surface | Antiglare (Haze 28%), Hard coating (3H) |
| Brightness | 700 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 4000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Response Time | 8 (Typ.)(G to G) |
| Display Colors | 16.7M 72% NTSC |
| Lamp Type | WLED , 50K hours , With LED Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Used for | Digital Signage Round Display |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | TBD |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 51 pins Connector |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |