2026-05-13
| Brand | AUO |
| Model P/N | P215HAN01.2 |
| Diagonal Size | 21.5" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 476.064(W)×267.786(H) mm |
| Bezel Opening | 479.8(W)×271.3(H) mm |
| Outline Size | 497.6(W)×292.2(H)×11.9(D) mm |
| Treatment | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Luminance | 300 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000 : 1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Response | 14 (Typ.)(G to G) ms |
| Good View at | Symmetry |
| Work Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Color Depth | 16.7M 97%sRGB |
| Backlight | 15S4PWLED, 30K hours, No Driver |
| Mass | 1.80Kgs (Typ.) |
| Used for | Digital Signage |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | Without |
| Signal Type | LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pinsConnector |
| Voltage Supply | 5.0V (Typ.) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C |