company cases about P215HAN01.2 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
P215HAN01.2 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Brand AUO
Model P/N P215HAN01.2
Diagonal Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 476.064(W)×267.786(H) mm
Bezel Opening 479.8(W)×271.3(H) mm
Outline Size 497.6(W)×292.2(H)×11.9(D) mm
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 14 (Typ.)(G to G) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 97%sRGB
Backlight 15S4PWLED, 30K hours, No Driver
Mass 1.80Kgs (Typ.)
Used for Digital Signage
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pinsConnector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C