company cases about P215HAN01.1 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
P215HAN01.1 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Panel Brand AUO
Panel Model P215HAN01.1
Panel Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 476.064(W)×267.786(H) mm
Bezel Opening 479.8(W)×271.3(H) mm
Outline Size 497.6(W)×292.2(H) ×11(D)
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Response Time 14 (Typ.)(G to G)
Display Colors 16.7M 72% NTSC
Lamp Type 12S4P WLED , 30K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 1.74Kgs (Typ.)
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C