2026-05-13
| Brand | AUO |
| Model P/N | N101SAN01.0 |
| Diagonal Size | 10.1" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1024(RGB)×600, WSVGA 117PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 222.72(W)×125.28(H) mm |
| Bezel Opening | 224.72(W)×127.28(H) mm |
| Outline Size | 235(W)×143(H)×5.5(D) mm |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminance | 350 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000 : 1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Response | 25 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Good View at | Symmetry |
| Work Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Color Depth | 262K/16.7M 60% NTSC |
| Backlight | 8S3P WLED , 30K hours , No Driver |
| Mass | - |
| Used for | Industrial |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | Without |
| Signal Type | TTL (1 ch, 6/8-bit) , 50 pins FPC |
| Voltage Supply | 3.3/10/22/-8V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -25 ~ 70 °C Operating Temp.: -10 ~ 60 °C |