company cases about N101SAN01.0 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
N101SAN01.0 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Brand AUO
Model P/N N101SAN01.0
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×600, WSVGA 117PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 222.72(W)×125.28(H) mm
Bezel Opening 224.72(W)×127.28(H) mm
Outline Size 235(W)×143(H)×5.5(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Color Depth 262K/16.7M 60% NTSC
Backlight 8S3P WLED , 30K hours , No Driver
Mass -
Used for Industrial
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type TTL (1 ch, 6/8-bit) , 50 pins FPC
Voltage Supply 3.3/10/22/-8V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL)
Max. Ratings Storage Temp.: -25 ~ 70 °C Operating Temp.: -10 ~ 60 °C