2026-05-29
| Brand | AUO |
| Model P/N | M320QAN02.3 |
| Diagonal Size | 32.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 3840(RGB)×2160, UHD 137PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 708.48(W)×398.52(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Outline Dim. | 721.88(H)×417.93(V)×17.27(D)mm |
| Treatment | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Luminance | 400 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | 12 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Support Color | 1.07B 100%Adobe RGB |
| Light Source | QLED [8S8P×2CN], 30K hours, W/O Driver |
| Weight | 3.98/4.18Kgs (Typ./Max.) |
| Designed For | Desktop Monitor、Gaming |
| Frame Rate | 144Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | eDP (8 Lanes) , HBR2 (5.4G/lane) , 51 pinsConnector |
| Power Supply | 12.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C |