2026-05-11
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | M270HAN01.1 |
| Panel Size | 27.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD, 81PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 597.888(W)×336.312(H) mm |
| Outline Size | 607.1(W)×354.1(H) ×13.2(D) mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Brightness | 300 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 14 (Typ.)(G to G) |
| Display Colors | 16.7M 72% NTSC |
| Lamp Type | 17S4P WLED , 30K hours , Without Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 3.12Kgs (Typ.) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |