2026-05-25
| Brand | AUO |
| Model P/N | M250HAN01.B |
| Diagonal Size | 24.5" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 89PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 543.744(W)×302.616(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Outline Size | 552.49(W)×319.58(H)×13.95(D) mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Brightness | 400 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 5 (Typ.)(G to G) |
| Display Colors | 16.7M 92%DCI-P3 |
| Lamp Type | 8S8PWLED, 30K hours, Without Driver |
| Frequency | 165Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 1.71/1.8Kgs (Typ./Max.) |
| Application | Desktop Monitor、Gaming |
| Signal Interface | LVDS (4 ch, 8-bit), 61 pins Connector |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |