company cases about M240UAN02.0 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
M240UAN02.0 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Panel Brand AUO
Panel Model M240UAN02.0
Panel Size 24.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1920(RGB)×1200, WUXGA, 94PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 518.4(W)×324(H) mm
Outline Size 528.2(W)×342.4(H) ×13.1(D) mm
Surface Antiglare (Haze 25%)
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Good View at Symmetry
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Response Time 14 (Typ.)(G to G)
Display Colors 16.7M 100% sRGB
Lamp Type 15S4P WLED , 30K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Used for Desktop Monitor
Touch Screen Without
Panel Weight 2.53Kgs (Typ.)
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C