2026-05-29
| Brand | AUO |
| Model P/N | M238HAN03.1 |
| Diagonal Size | 23.8" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 92PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 527.04(W)×296.46(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Outline(mm) | 535(W)×313(H)×13.33(D) |
| Luminance | 250 (Typ.)(cd/m²) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Good View at | Symmetry |
| Color Depth | 16.7M 99% sRGB |
| Mass | 2.16Kgs (Typ.) |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000 : 1 (Typ.) (TM) |
| Work Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Response | 14 (Typ.)(G to G) ms |
| Backlight | 17S4P WLED , 30K hours , No Driver |
| Used for | Desktop Monitor |
| Touchscreen | Without |
| Signal Type | LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pins Connector |
| Voltage Supply | 5.0V (Typ.) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C |