company cases about M215HAN01.1 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
M215HAN01.1 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Brand AUO
Model P/N M215HAN01.1
Diagonal Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 476.064(W)×267.786(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 484.5(W)×284.4(H)×13.35(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 14 (Typ.)(G to G)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 72%NTSC
Light Source WLED [15S4P], 30K hours, W/O Driver
Weight 1.58Kgs (Typ.)
Designed For Desktop Monitor
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pinsConnector
Power Supply 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C