2026-04-13
| Brand | Samsung |
| Model P/N | LTN133YL03-W01 |
| Diagonal Size | 13.3" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 3200(RG/BW)×1800, Quad-HD+ 226PPI |
| Pixel Format | RG/BW LCD PenTile |
| Active Area | 293.44(W)×165.06(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Brightness | - |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | PLS, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 16 (Typ.)(Tr+Td) |
| Display Colors | 16.7M |
| Lamp Type | WLED |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Shape Style | - |
| Application | Laptop |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |