2026-03-28
| Brand | Samsung |
| Model P/N | LTN133AT09-K11 |
| Diagonal Size | 13.3" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1280(RGB)×800, WXGA 113PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 286.08(W)×178.8(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Outline Size | 307.44(W)×203.2(H)×3.75(D) mm |
| Brightness | 330 cd/m² (Typ.) |
| Viewing Angle | 60/60/70/70 (Typ.)(CR≥10) |
| Best View on | 6 o'clock |
| Display Colors | 262K 98%sRGB |
| Frequency | 60Hz |
| Shape Style | Flat (PCBA Flat, T3.4~4.0mm) |
| Surface | Glare (Haze 0%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) (TM) |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Response Time | 16 (Typ.)(Tr+Td) |
| Lamp Type | 9S6P WLED, Without Driver |
| Touch Screen | Without |
| Application | Laptop |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit), 30 pinsConnector |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |