2026-03-31
| Brand | Samsung |
| Model P/N | LTM340YP04 |
| Diagonal Size | 34" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 3440(RGB)×1440 109PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 799.8(W)×334.8(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Luminance | 300 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 3000:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | - |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | PVA, Normally Black, Transmissive |
| Support Color | 16.7M |
| Light Source | QLED |
| Weight | TBD |
| Designed For | Desktop Monitor |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | eDP (4 Lanes), 51 pinsConnector |
| Power Supply | 12.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C |