2026-04-02
| Brand | Samsung |
| Model P/N | LTM230HL10-C01 |
| Diagonal Size | 23.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 95PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 509.184(W)×286.416(H) mm |
| Bezel Opening | 512.384(W)×289.616(H) mm |
| Outline Size | 522.38(W)×305.62(H)×13.1(D) mm |
| Surface | - |
| Brightness | 250 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | PLS, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 14 (Typ.)(G to G) |
| Display Colors | 16.7M 72%NTSC |
| Lamp Type | WLED, 40K hours, Without Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 2.38Kgs (Max.) |
| Application | Desktop Monitor |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pins Connector |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |