2026-04-07
| Brand | Samsung |
| Model P/N | LSM340YP01 |
| Diagonal Size | 34" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, CELL, FOB |
| Resolution | 3440(RGB)×1440 109PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 797.22(W)×333.72(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Outline Size | 807.22(W)×346.02(H)×1.3(D) mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%) |
| Brightness | 0 cd/m² |
| Contrast Ratio | 3000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | PVA, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 8 (Typ.)(Tr+Td) |
| Glass Depth | 0.50+0.50 mm |
| Transmissivity | 2.6% (Typ.)(with Polarizer) |
| Display Colors | 16.7M 72%NTSC |
| Lamp Type | No B/L |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Driver IC | COFBuilt-in 12 source + 8 gate chips |
| Panel Weight | 770g (Max.) |
| Application | Desktop Monitor |
| Signal Interface | eDP (4 Lanes), 61 pins Connector |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |