2026-04-01
| Brand | Samsung |
| Model P/N | LSI750HF02 |
| Diagonal Size | 75" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, CELL, FOB |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 29PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 1650.24(W)×928.26(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Outline Dim. | 1662.24(H)×943.01(V)×1.4(D) mm |
| Treatment | Glare (Haze 0%) |
| Luminance | 0 cd/m² |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | 6 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | SVA, Normally Black, Transmissive |
| Plate Thickness | 0.50+0.50 mm |
| Transmittance | 5.4% (Typ.)(with Polarizer) |
| Support Color | 1.07B 97%sRGB |
| Light Source | No B/L |
| Weight | 4.70±0.47Kgs (Typ.) |
| Designed For | Digital Signage |
| Frame Rate | 120Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | LVDS (4 ch, 10-bit), 92 pinsConnector |
| Power Supply | 12.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: 0 ~ 50 °C; Storage Temperature: -20 ~ 65 °C |