2026-04-02
| Brand | Samsung |
| Model P/N | LSI750FN01 |
| Diagonal Size | 75" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, CELL, FOB |
| Resolution | 3840(RGB)×2160, UHD 59PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 1650.24(W)×928.26(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Outline Size | 1662.2(W)×943.7(H) mm |
| Surface | Antiglare (Haze 2.3%) |
| Brightness | 0 cd/m² |
| Contrast Ratio | 4000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | SVA, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 6 (Typ.)(G to G) |
| Display Colors | 1.07B 72%NTSC |
| Lamp Type | No B/L |
| Frequency | 120Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | - |
| Application | Interactive Whiteboard |
| Signal Interface | V-by-OneConnector |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |