company cases about G320ZAN02.4 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
G320ZAN02.4 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Brand AUO
Model P/N G320ZAN02.4
Diagonal Size 32.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 3840(RGB)×2160, UHD 137PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 708.48(W)×398.52(H) mm
Bezel Opening 714.48(W)×404.52(H) mm
Outline(mm) 727.3 × 424.5 × 20.98 (H×V×D)
Treatment Antiglare
Luminance 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 22 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Color Depth 1.07B 100% sRGB
Backlight WLED , 30K hours , With LED Driver
Mass 4.63Kgs (Typ.)
Used for Industrial / Medical Imaging
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type V-by-One 8 lane , 51 pins Connector
Voltage Supply 12.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C