2026-05-12
| Brand | AUO |
| Model P/N | G320ZAN02.4 |
| Diagonal Size | 32.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 3840(RGB)×2160, UHD 137PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 708.48(W)×398.52(H) mm |
| Bezel Opening | 714.48(W)×404.52(H) mm |
| Outline(mm) | 727.3 × 424.5 × 20.98 (H×V×D) |
| Treatment | Antiglare |
| Luminance | 500 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000 : 1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Response | 22 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Good View at | Symmetry |
| Work Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Color Depth | 1.07B 100% sRGB |
| Backlight | WLED , 30K hours , With LED Driver |
| Mass | 4.63Kgs (Typ.) |
| Used for | Industrial / Medical Imaging |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | Without |
| Signal Type | V-by-One 8 lane , 51 pins Connector |
| Voltage Supply | 12.0V (Typ.) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C |