2026-05-13
| Brand | AUO |
| Model P/N | G320ZAN02.2 |
| Diagonal Size | 32.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 3840(RGB)×2160, UHD 137PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 708.48(W)×398.52(H) mm |
| Bezel Opening | 714.48(W)×404.52(H) mm |
| Outline Dim. | 727.3(H)×424.5(V)×20.98(D) mm |
| Treatment | Antiglare |
| Luminance | 850 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1800:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | 22 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Support Color | 1.07B 100%Adobe RGB |
| Light Source | WLED, 30K hours, With LED Driver |
| Weight | 4.63Kgs (Typ.) |
| Designed For | Industrial、Medical Imaging、Outdoor High Brightness |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | eDP (4 Lanes) , HBR2 (5.4G/lane) , 51 pinsConnector |
| Power Supply | 12.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C |