company cases about G320ZAN02.2 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
G320ZAN02.2 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Brand AUO
Model P/N G320ZAN02.2
Diagonal Size 32.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 3840(RGB)×2160, UHD 137PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 708.48(W)×398.52(H) mm
Bezel Opening 714.48(W)×404.52(H) mm
Outline Dim. 727.3(H)×424.5(V)×20.98(D) mm
Treatment Antiglare
Luminance 850 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1800:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 22 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Support Color 1.07B 100%Adobe RGB
Light Source WLED, 30K hours, With LED Driver
Weight 4.63Kgs (Typ.)
Designed For Industrial、Medical Imaging、Outdoor High Brightness
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type eDP (4 Lanes) , HBR2 (5.4G/lane) , 51 pinsConnector
Power Supply 12.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C