2026-04-25
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G320ZAN01.0 |
| Panel Size | 32.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Resolution | 3840(RGB)×2160, UHD, 137PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 708.48(W)×398.52(H) mm |
| Bezel Opening | 714.48(W)×404.52(H) mm |
| Outline Size | 727.3(W)×424.5(H) ×20.98(D) mm |
| Surface | Antiglare |
| Brightness | 700 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1350:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Response Time | 8/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Display Colors | 1.07B 100% Adobe RGB |
| Lamp Type | WLED , 30K hours , With LED Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Application | Industrial Medical Imaging |
| Panel Weight | 4.63±0.46Kgs |
| Signal Interface | V-by-One 8 lane , 51 pins Connector |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |