company cases about G286HAN01.0 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
G286HAN01.0 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Panel Brand AUO
Panel Model G286HAN01.0
Panel Size 28.6 inch (1/2 cut of 32.0")
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1920(RGB)×540, 69PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 698.4(W)×196.425(H) mm
Bezel Opening 702.4(W)×200.43(H) mm
Outline Size 731.46(W)×229.49(H)×21.34(D) mm
Surface Matte, Hard coating (3H)
Brightness 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (Transmission)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Response Time 16/9 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 16.7M , 72% NTSC
Lamp Type WLED , 50K hours, without driver
Frequency 60Hz
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 51 pins , terminal
Input Voltage 12.0V (Typ.)
Environment Operating: 0 ~ 50 °C ; Storage: -20 ~ 60 °C