2026-04-25
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G270HAN01.0 |
| Panel Size | 27.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD, 81PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 597.888(W)×336.312(H) mm |
| Bezel Opening | 602(W)×340.4(H) mm |
| Outline Size | 630(W)×368.2(H) ×23.4(D) mm |
| Surface | Antiglare |
| Brightness | 1000 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Response Time | 14 (Typ.)(Tr+Td) |
| Display Colors | 1.07B 87% NTSC |
| Lamp Type | WLED , 50K hours , With LED Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Application | Industrial Medical Imaging Outdoor High Brightness |
| Panel Weight | 3.40Kgs (Typ.) |
| Signal Interface | LVDS , 51 pins Connector |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |