2026-05-22
| Brand | AUO |
| Model P/N | G238HAN01.5 |
| Diagonal Size | 23.8" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 92PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 527.04(W)×296.46(H) mm |
| Bezel Opening | 530.2(W)×299.6(H) mm |
| Outline Dim. | 543(H)×317.4(V)×11.65(D)mm |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminance | 350 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1800:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | 14 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Support Color | 16.7M 72%NTSC |
| Light Source | WLED, 50K hours, W/O Driver |
| Weight | - |
| Designed For | Industrial、Medical Imaging |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pinsConnector |
| Power Supply | 5.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C |