2026-04-25
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G238HAN01.1 |
| Panel Size | 23.8 inches |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD, 92PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 527.04(W)×296.46(H) mm |
| Bezel Opening | 530.2(W)×299.6(H) mm |
| Outline Size | 543(W)×317.4(H)×11.65(D) mm |
| Surface | Matte, Hard coating (3H) |
| Brightness | 400 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (Transmission) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10) |
| Display Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Response Time | 14 (Typ.)(G to G) ms |
| Display Colors | 16.7M , 70% NTSC |
| Lamp Type | 18S4P WLED , 50K hours, without driver |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins , terminal |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
| Environment | Operating temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage temperature: -20 ~ 60 °C |