2026-04-25
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G238HAN01.0 |
| Panel Size | 23.8" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080 (FHD) 95PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 527.04(W)×296.46(H) mm |
| Bezel Opening | 530.2(W)×299.6(H) mm |
| Outline Size | 543(W)×317.4(H) ×11.65(D) mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Brightness | 250 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 14 (Typ.)(G to G) |
| Display Colors | 16.7M 75% NTSC |
| Lamp Type | 17S4P WLED , 30K hours , Without Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 2.28±0.08Kgs |
| Application | Industrial Medical Imaging |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
| Environment | Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C |