2026-05-14
| Brand | AUO |
| Model P/N | G230HAN01.0 |
| Diagonal Size | 23.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 95PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 509.184(W)×286.416(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Outline Dim. | 533.2(H)×312(V)×11(D) mm |
| Treatment | Antiglare |
| Luminance | - |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | 8/8 (Typ.)(Tr/Td), 14 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Support Color | 16.7M 72%NTSC |
| Light Source | WLED |
| Weight | - |
| Designed For | Industrial、Gaming |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pinsConnector |
| Power Supply | 5.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: 0 ~ 50 °C; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C |