company cases about G220SVN01.0 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
G220SVN01.0 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Panel Brand AUO
Panel Model G220SVN01.0
Panel Size 22.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel Format 1680(RGB)×1050, WSXGA+, 90PPI
Configuration RGB Vertical Stripe
Active Area 473.76(W)×296.1(H) mm
Outline Dim. 477.7(W)×300.1(H) mm
Bezel Area 493.7(W)×320.1(H) ×15.75(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 2000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode MVA, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 15/5 (Typ.)(Tr/Td); 8 (Typ.)(G to G)
Display Colors 16.7M 70% NTSC
Lamp Type WLED , 30K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 2.10Kgs (Typ.)
Application Industrial Gaming
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C