2026-05-12
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G220SVN01.0 |
| Panel Size | 22.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Pixel Format | 1680(RGB)×1050, WSXGA+, 90PPI |
| Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 473.76(W)×296.1(H) mm |
| Outline Dim. | 477.7(W)×300.1(H) mm |
| Bezel Area | 493.7(W)×320.1(H) ×15.75(D) mm |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminance | 250 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 2000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | MVA, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 15/5 (Typ.)(Tr/Td); 8 (Typ.)(G to G) |
| Display Colors | 16.7M 70% NTSC |
| Lamp Type | WLED , 30K hours , With LED Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 2.10Kgs (Typ.) |
| Application | Industrial Gaming |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |