2026-05-12
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G215HVN01.100 |
| Panel Size | 21.5" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Pixel Format | 1920(RGB)×1080 [FHD] 102PPI |
| Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 476.64(H)×268.11(V) mm |
| Outline Dim. | 495.6(H)×292.2(V) ×11.2(D) mm |
| Bezel Area | 479.84(H)×271.31(V) mm |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminance | 250 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | 10/6 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Support Color | 16.7M 72% NTSC |
| Light Source | WLED [10S7P] , 30K hours , With LED Driver |
| Weight | TBD |
| Designed For | Industrial |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector |
| Power Supply | 5.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |