company cases about G215HAN01.6 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
G215HAN01.6 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Brand AUO
Model P/N G215HAN01.6
Diagonal Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 476.064(W)×267.786(H) mm
Bezel Opening 479.8(W)×271.3(H) mm
Outline (mm) 497.6×292.2 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1800 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 12/10 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight WLED , 50K hours , No Driver
Used for Industrial / Medical Imaging
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , Connector 30 pins
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C