2026-05-11
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G215HAN01.1 |
| Panel Size | 21.5" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080 [FHD] 102PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 476.064(W)×267.786(H) mm |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 12/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Display Colors | 16.7M |
| Lamp Type | WLED |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Application | Industrial Medical Imaging |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |