2026-04-25
| Brand | AUO |
| Model | G215HAN01.0 |
| Diagonal Size | 21.5" |
| Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Pixel Format | 1920(RGB)×1080 [FHD] 102PPI |
| Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 476.064(H)×267.786(V) mm |
| Outline Dim. | 497.6(H)×292.2(V) ×18.2(D) mm |
| Bezel Area | 479.8(H)×271.3(V) mm |
| Treatment | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminance | 400 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | Symmetry |
| Response Time | 12/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Operating Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Support Color | 16.7M 72% NTSC |
| Light Source | WLED [9S7P] , 50K hours , With LED Driver |
| Weight | 2.10Kgs (Typ.) |
| Designed For | Industrial Medical Imaging |
| Frame Rate | 60Hz |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector |
| Power Supply | 5.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: 0 ~ 60 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C |