2026-05-29
| Brand | AUO |
| Model P/N | G190ETN03.1 |
| Diagonal Size | 19.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1280(RGB)×1024, SXGA 86PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 376.32(W)×301.056(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Luminance | - |
| View Direction | - |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Support Color | 16.7M |
| Weight | - |
| Frame Rate | 60Hz |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) (TM) |
| Response Time | 22/3 (Typ.)(Tr/Td) |
| Operating Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Light Source | WLED , With LED Driver |
| Designed For | Gaming |
| Touch Panel | Without |
| Interface Type | LVDS (2 ch, 8-bit) Connector |
| Power Supply | 5.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temperature: 0 ~ 60 °C; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C |