2026-05-16
| Brand | AUO |
| Model P/N | G190ETN03.0 |
| Diagonal Size | 19.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1280(RGB)×1024, SXGA 86PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 376.32(W)×301.056(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Luminance | - |
| Contrast Ratio | 800 : 1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Response | 22/3 (Typ.)(Tr/Td) ms |
| Good View at | - |
| Work Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Color Depth | 16.7M |
| Backlight | WLED |
| Mass | - |
| Used for | Gaming |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | Without |
| Signal Type | LVDS (2 ch, 8-bit) Connector |
| Voltage Supply | 5.0V (Typ.) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 60 °C |