2026-05-16
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G190ETN02.0 |
| Panel Size | 19.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Resolution | 1280(RGB)×1024, SXGA, 86PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 376.32(W)×301.056(H) mm |
| Bezel Opening | 380.3(W)×305.1(H) mm |
| Outline Size | 396(W)×324(H) ×17.7(D) mm |
| Surface | Glare (Haze 0%), Hard coating |
| Brightness | 1000 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Response Time | 22/3 (Typ.)(Tr/Td) |
| Display Colors | 16.7M 72% NTSC |
| Lamp Type | WLED , 50K hours , With LED Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Weight | 1.99Kgs (Typ.) |
| Application | Industrial Outdoor High Brightness Gaming |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 60 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |