2026-05-12
| Brand | AUO |
| Model P/N | G185HAN01.4 |
| Diagonal Size | 18.5" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 119PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 408.96(W)×230.04(H) mm |
| Bezel Opening | 412.56(W)×233.64(H) mm |
| Outline Size | 429.3(W)×253.06(H)×11.83(D) mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H), Antireflection |
| Brightness | 1800 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 10/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Display Colors | 16.7M 72%NTSC |
| Lamp Type | 9S7P×2CNWLED, 50K hours, With LED Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 1.60Kgs (Typ.) |
| Application | Industrial |
| Signal Interface | eDP (2 Lanes), 30 pins Connector |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: -20 ~ 60 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |