company cases about G185HAN01.4 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
G185HAN01.4 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Brand AUO
Model P/N G185HAN01.4
Diagonal Size 18.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 119PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 408.96(W)×230.04(H) mm
Bezel Opening 412.56(W)×233.64(H) mm
Outline Size 429.3(W)×253.06(H)×11.83(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H), Antireflection
Brightness 1800 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 10/10 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 16.7M 72%NTSC
Lamp Type 9S7P×2CNWLED, 50K hours, With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 1.60Kgs (Typ.)
Application Industrial
Signal Interface eDP (2 Lanes), 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 60 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C