2026-05-15
| Brand | AUO |
| Model P/N | G156HAN04.1 |
| Diagonal Size | 15.6" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 141PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 344.16(W)×193.59(H) mm |
| Bezel Opening | 347.06(W)×196.49(H) mm |
| Outline Size | 363.8(W)×215.9(H)×19(D) mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Brightness | 1500 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Display Colors | 16.7M 72%NTSC |
| Lamp Type | WLED, 50K hours, With LED Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 1000g (Max.) |
| Application | Industrial、Outdoor High Brightness |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pins Connector |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: -30 ~ 85 °C ;Storage Temp.: -30 ~ 85 °C |