2026-05-23
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G150XTT02.0 |
| Panel Size | 15.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 304.128(W)×228.096(H) mm |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 80/80/70/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Response Time | 5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td) |
| Display Colors | 262K/16.2M |
| Lamp Type | WLED |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | PCAP |
| Application | Industrial |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) Connector |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |