company cases about G150XTN06.5 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Events
Contact Us
chance
Contact Now
G150XTN06.5 AUO LCD screen Introducton to the functions and parameters
Manufacturer AUO
Model Name G150XTN06.5
Screen Size 15.0 inch
Screen Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Number 1024(RGB)×768 (XGA) 85PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 304.128(W)×228.096(H) mm
Outline(mm) 326.5 × 253.5 × 12 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 307.4 × 231.3 (H×V)
Treatment Antiglare
Luminance 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/70/80 (Typ.)(CR≥10)
Response 5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td) ms
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K/16.2M 60% NTSC
Backlight WLED , 50K hours , With LED Driver
Mass 1.25Kgs (Typ.)
Used for Industrial
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 70 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C