2026-04-24
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G150XTN06.2 |
| Panel Size | 15.0 inch |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Resolution | 1024(RGB)×768 (XGA) 85PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 304.128(W)×228.096(H) mm |
| Bezel Opening | 307.4(W)×231.3(H) mm |
| Outline Size | 326.5(W)×253.5(H) ×12(D) mm |
| Surface | Antiglare |
| Brightness | 300 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 80/80/60/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Response Time | 5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td) |
| Display Colors | 262K/16.2M 63% NTSC |
| Lamp Type | WLED , 50K hours , With LED Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Weight | 1.25Kgs (Typ.) |
| Application | Industrial |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: -30 ~ 85 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 85 °C |