2026-05-18
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | G150XTN04.0 |
| Panel Size | 15.0 inches |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Resolution | 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 304.128 × 228.096 mm (H×V) |
| Bezel Opening | 307.10 × 231.1 mm (H×V) |
| Outline Size | 326 × 252 × 11 mm (H×V×D) |
| Surface | Matte, Hard coating (3H) |
| Brightness | 400 (Typ.) |
| Contrast Ratio | 700 : 1 (Typ.) [Transmission] |
| Viewing Angle | 70/70/65/60 (Typ.) (CR≥10) |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Response Time | 8/4 (Typ.)(Tr/Td) ms |
| Display Colors | 262K/16.2M , 72% NTSC |
| Lamp Type | WLED , 30K hours, with LED driver |
| Frequency | 60Hz |
| Designed For | Industrial |
| Panel Weight | 860g |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , terminal, 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
| Environment | Storage temperature: -20 ~ 70 °C Operating temperature: 0 ~ 70 °C ; Vibration resistance: 3.0G (29.4 m/s²) |